STEROWANIE OŚWIETLENIEM

Elektryka i automatyzacja w Poznaniu

Nowoczesne oświetlenie domu i biura pozwala tworzyć strefy oświetlenia w każdym pomieszczeniu. Dzięki nowoczesnym oprawom LED projektanci mają możliwości stworzenia stref oświetlenia „ciepłego” lub „zimnego” zarówno jak i kolorowego. Oświetlenie za pomocą opraw LED może być połączone z innymi rodzajami oświetlenia. System inteligentnego sterowania pozwala na automatyczne włączanie i wyłączanie oświetlenia, zmianę nasycenia i koloru. Dla każdego pomieszczenia i każdej strefy w Państwa domu w Poznaniu i okolicach nasz elektryk może stworzyć osobne scenariusze oświetlenia.
Sterowanie oświetleniem może odbywać się za pomocą pilota, paneli dotykowych oraz urządzeń mobilnych. System inteligentnego sterowania może monitorować obecność ludzi w domu lub w biurze i automatycznie wyłączyć oświetlenie w pomieszczeniu po jego opuszczeniu. Pozwala to na znaczne oszczędności zużycia prądu.
W podobny sposób odbywa się sterowanie oświetleniem posesji. Oświetlenie może włączyć się automatycznie po zmierzchu, w godzinach wieczornych może być bardziej intensywne, a w nocy przełączyć się w tryb oszczędny.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas długoterminowej nieobecność domowników, w domach prywatnych mogą być zastosowane scenariusze symulacji obecności, gdy oświetlenie w domu/mieszkaniu włącza się i wyłącza się losowo, pozorując obecność gospodarzy.
STEROWANIE OGRZEWANIEM I KLIMATYZACJĄ

Parametry zebrane z zewnętrznych i wewnętrznych czujników temperatury, wilgotności oraz jakości powietrza wykorzystywane są do zarządzania systemem grzewczym (grzejniki, piece, kotły, maty grzewcze), wentylacją, nawilżaniem i klimatyzacją.
Dodatkowo, zbyt długo otwarte okno lub drzwi spowodują automatycznie wyłączenie systemów w celu oszczędzania energii.
Czujniki jakości powietrza (czadu, dwutlenku węgla, gazu), podłączone do systemu, pozwalają automatycznie uruchomić wentylację i/lub klimatyzację przy pogorszeniu parametrów powietrza w pomieszczeniu.
Podczas nieobecności gospodarzy, system ogrzewania automatycznie przełączy się w tryb utrzymania minimalnej temperatury w pomieszczeniach, oszczędzając zużycie energii.
STEROWANIE ROLETAMI, ŻALUZJAMI ZEWNĘTRZNYMI I WEWNĘTRZNYMI

Sterowane roletami, żaluzjami może odbywać się w trybie automatycznym lub ręcznym. W trybie automatycznym, otwieranie i zamykanie rolet, żaluzji lub zasłon odbywa się na podstawie danych z czujników zmierzchu lub zaprogramowanych przez naszego elektryka scenariuszy (np. po włączeniu projektora do oglądania filmów lub prezentacji). Jednocześnie zawsze istnieje możliwość sterowania w trybie ręcznym, za pomocą pilotów, paneli dotykowych oraz urządzeń mobilnych.
MULTIMEDIA

Multiroom to system sterowania urządzeniami multimedialnymi, pełniący funkcję dystrybucji sygnałów audio i wideo z jednego źródła do kilku pomieszczeń lub stref.
System multiroom pozwala zgromadzić wszystkie źródła sygnałów audio i wideo (tunery TV, odtwarzacze DVD/CD/MP3, odbiorniki telewizji satelitarnej, radio, etc.) w jedynym pomieszczeniu gospodarczym i dystrybuować sygnał do wszystkich pomieszczeń, stref. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość korzystania z jednej centralnej biblioteki filmów, muzyki, galerii zdjęć na dowolnych urządzeniach w poszczególnych strefach.
Sterowanie systemem Multiroom odbywa się za pomocą pilotów, paneli dotykowych oraz urządzeń mobilnych.
TELEFONIA, INTERNET, SIECI KOMPUTEROWE

W dzisiejszych czasach zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym ważnym elementem jest komunikacja. W nowoczesnych
budynkach projektuje się sieć strukturalną, za pomocą której realizowane są usługi telefoniczne oraz dostępu do internetu.
Jest to realizowane przewodowo lub bezprzewodowo.

Instalacje-Teletechniczne
OSZCZĘDZANIE I BEZPIECZEŃSTWO

Inteligentne systemy sterowania zwiększają znacznie bezpieczeństwo użytkowników oraz skutecznie minimalizują zużycie energii. Zastosowanie tych rozwiązań sprawia, że każdy elektryk może szybko wykryć awarię poszczególnych elementów instalacji domowych, a sam system zrealizuje jedną z zadanych funkcji takich jak: automatyczne odłączenie zasilania elektrycznego, gazu, wody.
Systemy sterowania, montowane przez nas w domach klientów na terenie całego miasta Poznań, automatycznie utrzymują zadaną temperaturę, wilgotność, natężenie oświetlenia, optymalizując wykorzystanie energii elektrycznej i cieplnej.
Ponadto system pozwala ustawić ograniczenia zużycia prądu, po osiągnięciu których zostaną wyłączone wybrane odbiorniki.
OCHRONA PRZED ZALANIEM

W celu ochrony pomieszczeń przed zalaniem wodą systemy sygnalizacji alarmowej mogą być wyposażone w dodatkowe czujniki. Dzięki temu automatycznie możemy odciąć zasilanie wody a co za tym idzie zapobiec znacznym zniszczeniom naszego mienia. System automatycznie poinformuje o zdarzeniu użytkowników lub służby komunalne.
SYSTEMY SYGNALIZACJI ALARMOWEJ

System alarmowy wykorzystuje kontaktrony i czujniki ruchu do wykrywania włamania. Inteligentny system sterowania informuje gospodarzy za pomocą wiadomości SMS lub e-mail, dołączając obraz z kamer CCTV. Możliwe dodatkowe informowanie o włamaniu służb bezpieczeństwa i policji.
STEROWANIE BRAMAMI I SZLABANAMI

Codzienne czynności takie jak otwieranie furtki, bramy może być również realizowane za pomocą inteligentnych systemów zarządzania budynkiem. Obraz z kamer zewnętrznych wyświetlany na urządzeniach mobilnych pozwoli na zdalną weryfikację i otwarcie bramy, furtki, drzwi. Funkcja ta może być przydatna podczas naszej nieobecności w domu kiedy chcemy udostępnić wejście na teren posesji kurierowi, służbom porządkowym, itd.
Zastosowanie tych rozwiązań nie wyklucza użycie tradycyjnych pilotów.
SYGNALIZACJA POŻAROWA

System sygnalizacji pożarowej za pomocą detektorów dymu wykrywa zagrożenie pożarowe. Przy takim zagrożeniu system inteligentnego domu automatycznie wyłączy prąd, uruchomi system gaśniczy i poinformuje gospodarzy lub straż pożarną o zdarzeniu.
SYSTEMY KONTROLI DOSTĘPU

Głównym zadaniem systemu jest ograniczenie dostępu do wybranych stref, pomieszczeń lub budynków, na terenie nieruchomości naszych klientów z Poznania, osobom nieupoważnionym. Autoryzacja może nastąpić na podstawie kodu dostępu, identyfikatora (karta, brelok) lub też danych biometrycznych (linie papilarne, odczyt kształtu twarzy, czy źrenicy oka). Systemy te posiadają wbudowaną pamięć, co daje możliwość śledzenia użytkownika oraz rejestrację jego czasu pracy. Odpowiednie oprogramowanie pozwala na łatwy przydział dostępu do pomieszczeń poszczególnym osobom oraz na odczyt wszystkich rejestrowanych zdarzeń, jednak zbudowanie takiego systemu wymaga profesjonalnej wiedzy, którą posiada jedynie doświadczony elektryk.

Rejestracja czasu pracy
TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA

Systemy telewizji dozorowej pozwalają na ciągła obserwację monitorowanego terenu oraz trwałą archiwizację obrazu i zdarzeń. Obserwację taką można realizować zdalnie za pomocą komputera, tableta czy telefonu. Obraz z kamer możemy również wyświetlać lokalnie na panelach dotykowych lub ekranach telewizorów. Dodatkowe funkcje inteligentnej analizy obrazu oraz detekcji ruchu stają się uzupełnieniem skutecznych systemów antywłamaniowych.

Kamery przemysłowe
SYSTEM PRZECIWOBLODZENIOWY

System przeciwoblodzeniowy zapobiega gromadzeniu się śniegu, lodu w rynnach spustowych, chodnikach, podjazdach garażowych. Integracja z systemem zarządzania budynkiem pozwoli na automatyczne sterowanie systemem w zależności od warunków atmosferycznych.
NAWADNIANIE OGRODU

Czynności takie jak podlewanie trawnika i nawadnianie roślin może być również realizowane automatycznie. Odpowiednie czujniki wilgotności gleby, temperatury i nasłonecznienia pozwalają optymalnie dobrać częstotliwość i intensywność podlewania dla poszczególnych stref. Oczywiście proces ten może być sterowany scenariuszem lub ręcznie przy użyciu paneli dotykowych lub urządzeń mobilnych.
SIECI TELEINFORMATYCZNE

Koncepcja okablowania strukturalnego polega na takim rozprowadzeniu sieci kablowej w budynku aby użytkownicy posiadali niegraniczony dostęp do usług teleinformatycznych, telekomunikacyjnych oraz multimedialnych z dowolnego miejsca w budynku. Wymaga to precyzyjnego rozmieszczenia gniazd logiczno-elektrycznych w całym obiekcie, tak by ich zasięg obejmował wszystkie obszary, gdzie może zaistnieć potrzeba skorzystania z dostępu do sieci. Zwykle do okablowania używa się skrętki 4-parowej, kabla koncentrycznego i coraz częściej światłowodów.
SYSTEMY WIDEODOMOFONOWE

Systemy wideodomofonowe są obecnie standardowym wyposażeniem wszystkich nowoczesnych obiektów mieszkalnych i biurowych, a dzięki nam i naszym elektrykom mogą z nich korzystać także klienci z Poznania i okolic. Wideodomofon służy do zapewnienia komunikacji pomiędzy wejściem do budynku a osobą znajdującą się wewnątrz, daje możliwość zdalnego otwierania drzwi oraz pozwala na łączność wewnętrzną w obrębie obiektu. Coraz częściej funkcjonalność takich systemów uzupełniana jest o dodatkową możliwość zdalnego odbierania połączeń wideo-domofonowych z urządzenia mobilnego tak jak telefon lub tablet.